Apex Extruder, Extruder Makina üretimi Web sitesi Kurulumu, Seo Çalışması ve Deknik desnek hizmetleri EMYAG.com Tarafından sağlanmaktadır..


Bu İçerik 174 Kere okundu, 24 Mart Pazar 2024 Eklendi, 450 Harf, 62 Kelime, 27 Saniye Okuma Süreniz Vardır.

Apex Extruder, Extruder makina üretimi Web sitesi Kurulumu, Seo Çalışması ve Deknik desnek hizmetleri EMYAG Tarafından sağlanmaktadır..

Apex Extruder, Extruder makina üretimi Web sitesi Kurulumu, Seo Çalışması ve Deknik desnek hizmetleri EMYAG Tarafından sağlanmaktadır..

Web Tasarımı Nedir? Web tasarımı, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirmeden ziyade web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini ifade eder. Web tasarımı eskiden masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanıyordu; ancak 2010'ların ortalarından itibaren mobil ve tablet tarayıcılara yönelik tasarım giderek daha önemli hale geldi.

Bir web tasarımcısı bir web sitesinin görünümü, düzeni ve bazı durumlarda içeriği üzerinde çalışır .

Örneğin görünüm, kullanılan renkler, yazı tipi ve resimlerle ilgilidir.

Düzen, bilginin nasıl yapılandırıldığını ve sınıflandırıldığını ifade eder . İyi bir web tasarımı kullanımı kolay, estetik açıdan hoş ve web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygun olmalıdır.

Pek çok web sayfası, kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek veya kafasını karıştırabilecek gereksiz bilgi ve işlevselliklerin ortaya çıkmaması için basitliğe odaklanılarak tasarlanmıştır. Bir web tasarımcısının çıktısının temel taşı, hedef kitlenin güvenini kazanan ve teşvik eden bir site olduğundan, kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan potansiyel noktaların mümkün olduğunca ortadan kaldırılması kritik bir husustur.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışan web siteleri tasarlamanın en yaygın yöntemlerinden ikisi duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır.

Duyarlı Web Tasarımı ("Duyarlı" veya "Duyarlı Tasarım" olarak da bilinir), cihazın yönettiği çözünürlükten bağımsız olarak görünen web içeriğini tasarlamaya yönelik bir yaklaşımdır. Bu genellikle görüntü alanı kesme noktalarıyla (içerik o görünüme ölçeklendiğinde çözünürlük kesintileri) gerçekleştirilir. Görünüm pencereleri, herhangi bir çözünürlükteki tabletlerde, telefonlarda ve masaüstü bilgisayarlarda mantıksal olarak ayarlanmalıdır.

Responsive tasarımda içeriğin nasıl akacağına ve ekranın boyut aralığına göre düzenin nasıl değişeceğine ilişkin kurallar tanımlayabilirsiniz.

Duyarlı tasarımlar, tasarım öğelerinin yerleşimini mevcut alana sığacak şekilde ayarlayarak tarayıcı genişliğindeki değişikliklere yanıt verir. Masaüstünde duyarlı bir site açarsanız ve tarayıcı penceresinin boyutunu değiştirirseniz içerik, tarayıcı penceresine sığacak şekilde kendisini dinamik olarak yeniden düzenler. Site, cep telefonlarındaki kullanılabilir alanı kontrol eder ve ardından kendisini ideal düzende sunar. Duyarlı tasarım varsayılan bir özelliktir ve isteğe bağlı bir özellik değildir çünkü herkes mobil optimizasyon bekler. Bu yaklaşım Google'ın duyarlı sitelere öncelik veren algoritması için hayati önem taşıyor.

Duyarlı Tasarım için En İyi Uygulamalar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Duyarlı tasarımla görseller, metinler ve düzenler dahil olmak üzere her açıdan esneklik sağlayacak şekilde tasarım yaparsınız. Yani şunları yapmalısınız:

Önce mobil yaklaşımı benimseyin ; ürün tasarım sürecini masaüstü cihazlar yerine öncelikle mobil cihazlar için başlatın.

Akışkan ızgaralar ve görüntüler oluşturun .

Ölçeklenebilir Vektör Grafiklerinin (SVG'ler) kullanımına öncelik verin. Bunlar, etkileşimi ve animasyonları destekleyen, 2D grafiklere yönelik XML tabanlı bir dosya formatıdır.

Üç veya daha fazla kesme noktası ekleyin (üç veya daha fazla cihaz için düzenler).

Kullanıcıların bağlamlarına uyacak şekilde içeriği önceliklendirin ve gizleyin . Görsel hiyerarşinizi kontrol edin ve kullanıcılara ihtiyaç duyulan öğeleri ilk önce vermek için aşamalı açıklama ve gezinme çekmecelerini kullanın. Gerekli olmayan öğeleri (olması güzel olan şeyleri) ikinci planda tutun.

Minimalizmi hedefleyin .

Kullanıcıların kendi bağlamlarında kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkarmak ve aşinalıklarını artırmak için tasarım desenleri uygulayın : örneğin, sütun bırakma düzeni, içeriği birçok ekran türüne sığdırır.

Erişilebilirliği hedefleyin .

Duyarlı web tasarımı: bir web sitesinin formatını, masaüstü bilgisayarlardan tabletlere ve cep telefonlarına kadar farklı cihazlar ve ekran boyutlarındaki herhangi bir ekran boyutuna uyacak şekilde uyarlamasını garanti eder. Siteyi cihazın çözünürlüğüne dahil eder, cihaz değiştirmeyi destekler ve erişilebilirliği ve SEO dostu olmayı artırır.

Bir web tasarımcısı olmak için tasarım ilkelerini, kullanılabilirlik için en iyi uygulamaları, renk teorisini ve tipografiyi anlayarak başlamalısınız. 

Daha sonra Adobe Photoshop, Illustrator ve Sketch gibi temel araçları öğrenin. HTML, CSS  ve JavaScript gibi Web Tasarım dillerine aşina olun. 

Potansiyel işverenleri etkilemek için en iyi çalışmalarınızdan oluşan bir portföy oluşturmak önemlidir. Ayrıca bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için çevrimiçi kurslar almayı düşünün. 

Son olarak, sürekli olarak web tasarımı uygulayın, geri bildirim alın ve en son trendler ve teknolojilerle güncel kalın.

Web tasarımcıları, web sitelerini tasarlarken kullanıcıların duygularını şekillendirmek için genellikle tipografi , renk ve düzenden yararlanır . Örneğin daha koyu renkler ve serif yazı tipleri kullanılarak bir güvenilirlik duygusu oluşturulabilir; benzer şekilde, renkli görüntüler ve eğlenceli tipografi kullanılarak bir eğlence duygusu yaratılabilir. Web tasarımcıları duygusal tasarıma aşinadır ; yani kullanıcıların duygularını ortaya çıkaran tasarımlar yaratmak. UX tasarımcıları da duygusal tasarımla ilgilenir, ancak daha büyük ölçekte, bir ürünü kullanma deneyimlerinin tamamı boyunca kullanıcıların duygularını ortaya çıkarmakla ilgilenirler.

Bunu yapmak için UX tasarımcıları yalnızca tipografi ve renkle değil aynı zamanda psikoloji, hareket tasarımı, içerik iyileştirme ve bilgi mimarisiyle de çalışır . Değişikliği yapan web tasarımcıları, UX'teki duygusal tasarımın neleri gerektirdiğini doğuştan anlayacaklardır; daha büyük bir resim üzerinde bunu yapma becerilerini geliştirmek için diğer alanlardaki yeni bilgileri edinmeleri yeterlidir.

Web tasarımı, yalnızca tasarım bilgisine (tipografi, renk teorisi ) değil, aynı zamanda bir web sitesi geliştirme becerisine de (HTML, CSS, JavaScript) ihtiyaç duyduğunuz çok disiplinli bir iştir . Bazı web tasarımcıları, CSS ve/veya JavaScript kullanarak animasyonları ve etkileşimleri kodlarken etkileşim tasarımına da dahil olurlar . UX tasarımı aynı zamanda çok disiplinli bir alandır, ancak bu anlamda belki de güçlendirilmiştir. UX tasarımcılarının , ürünleri için en iyi UX'i yaratmak amacıyla psikoloji, kullanıcı araştırması, görsel tasarım ve hatta işletme alanlarındaki bilgilerden yararlanmaları gerekir .

Ürün Web tasarımı, tasarımcıların markaların sürekli olarak başarılı ürünler yaratmasına yardımcı olmak amacıyla kullanıcı ihtiyaçlarını iş hedefleriyle harmanlamak için kullandıkları süreçtir. Ürün tasarımcıları, kullanıcıları için ürettikleri çözümlerde Web Site kullanıcı deneyimini optimize etmeye çalışır ve ürünleri uzun vadeli iş ihtiyaçları için sürdürülebilir hale getirerek markalarına yardımcı olur.

“İyi Web tasarımın pahalı olduğunu düşünüyorsanız, kötü Web tasarımın maliyetine bakmalısınız.”

Ürün Tasarımıyla Projelerde Daha Fazla Açıyı Açın

Ürün tasarımcıları , yalnızca kullanımı kolay ve keyifli (ya da en azından tatmin edici) değil, aynı zamanda pazarda sürekli olarak başarılı olacak şekilde ince ayarlı ürünler yapılmasına yardımcı olur Ürün hedeflerini tanımlamaya , ürün yol haritaları oluşturmaya (üst düzey özetler veya ürün teklifleri ve özelliklerine ilişkin 6-12 aylık tahminler) ve ideal olarak markaların başarılı ürünler piyasaya sürmesine yardımcı olurlar . Kullanılabilirlik ve kullanıcı arayüzü (UI) tasarımı, kullanıcı deneyimi (UX) tasarımının alt kümeleri olduğu gibi , UX tasarımı da ürün tasarımına uyar. Aslında, UX tasarımcıları Bir ürünü edinme ve entegre etme sürecinin tamamıyla ilgilidir (markalaşma yönleri dahil). Ancak ürün tasarımcıları, markalarının pazardaki konumlarını zaman içinde dikkatle izlemek için bu kapsamı genişletir . Derinlemesine alan bilgisine dayanarak tasarım kararlarının olası etkilerini ölçerler ve özellikle orta ve uzun vadede ekiplerin ve kuruluşların daha büyük resim ve sonuç gerçekleri konusunda dikkatli olmalarını sağlarlar. Bu nedenle, tasarımların uygulanmasının riskli sonuçlarını önleyebilir veya en aza indirebilir ve kazanımların en üst düzeye çıkarılmasına ve sürdürülmesine yardımcı olabilirler.

Bir proje boyunca, bir ürün tasarımcısı genellikle tasarım ekibinize ve paydaşlarınıza yatırım getirisi  ve arayüz öğelerinin yerleştirilmesi gibi daha düşük düzeydeki konular konusunda rehberlik edecektir. Ürün tasarımcısının ürünün arzu edilirliği ve değeri gibi faktörlere bakışı, bir markayı rekabetçi tutmak için hayati bir güvencedir. Ürün tasarımcıları, genel odaklı UX tasarımcıları olarak yapacaklarının yanı sıra (örneğin, UX araştırması yürütmek , kişiler oluşturmaktasarımların uygulanmasının fizibilitesini sağlamak için geliştirme ve pazarlama ekipleriyle yakın işbirliği içinde yol haritalarını bilgilendirir ve planlarlar.

Ürün Tasarımının Size Uygun Olup Olmayacağını Görün

Ürün tasarımı zorlu ve karmaşık bir çalışma olabilir. Genellikle daha fazla sorumluluk ve uzmanlık deneyimi, daha yüksek ücret anlamına gelir. Bir tasarımcı ve üst düzey danışman olarak, kısa vadeli şirket kararlarına uygulanabilir alternatifler önerebilir ve yerel UX maksimumları gibi engellere meydan okuyabilirsiniz . Ürün tasarımcıları ile UX tasarımcıları arasındaki benzerliklerin bazen markaların, ürün tasarımcısının rolü ve bekledikleri görevlerle ilgili farklı tanımlara sahip olmasına yol açtığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle bazı kuruluşlar kendilerini UX tasarımcılarından ayırmada başarısız olurken, bazıları da iş tanımına daha fazla sorumluluk yükleyebiliyor. Yeni kurulan şirketler gibi bazı durumlarda, kendinizi bir geliştiricinin yanı sıra tasarım ekibinin yarısı olarak hareket ederken bulabilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda “Ürün Web tasarımcısı” hayalinizdeki rol olabilir:

  • İş hedeflerini geliştirmenin ve tasarım ve ürün kararlarına entegre etmenin tadını çıkarın;
  • Tüm tasarım sürecine katılmayı seviyorum;
  • Tasarım konusunda derin bilgi birikimine ve sağlam bir iş anlayışına sahip; Ve
  • İş hedeflerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan tasarımları sentezlemek için karmaşık verileri analiz edebilir.

Genel olarak, iki kapsayıcı bağlam (kullanıcılarınızın gerçekleri ve markanızın pazar sağlığı) için tasarım yaparken marka değeri oluşturmalı ve kullanıcı merkezli tasarımla pazar dostu, uygun fiyatlı tasarımla "Çalışmalısınız Popüler ürünlerin tasarımına rehberlik etme çabalarınız, vizyoner bir problem çözücü olarak becerilerinizi sergileyecektir.

UX Web tasarım rolleri kafa karıştırıcıdır. Bir "UX tasarımcısının" ne yaptığını biliyor olabilirsiniz, peki ya "görsel tasarımcı", "ürün tasarımcısı" veya "UX tek boynuzlu at"? Artık endişelenmeyin çünkü olabilecek her türlü kafa karışıklığını sona erdireceğiz. Burada altı ortak UX rolünü, tasarım sürecine nasıl katkıda bulunduklarını analiz edeceğiz ve UX rolleri sisine ışık tutacağız. Yakında hangi iş rolünü hedeflemenin sizin için en iyisi olduğunu açıkça anlayacaksınız.

Biz tasarımcılar, belirsiz bir şekilde örtüşen rolleri tanımlamak için her yıl yeni iş unvanları icat ediyor gibiyiz, bu yüzden kendinizi kaybolmuş hissetmeniz sürpriz değil! Ancak mesele şu ki, farklı UX rollerini anlamanız gerekiyor. Çünkü ilk UX işinizi almak veya UX kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız üstlenmek istediğiniz UX rolü hakkında iyi bir fikre sahip olmanız gerekir. Sonuçta, hedefiniz (yani arzuladığınız kullanıcı deneyimi rolü) konusunda emin değilseniz o zaman oraya ulaşmak için gerekli adımları atamazsınız. Örneğin, öncelikle hangi UX rolünü hedeflemek istediğinizi bilmeden UX portföyünüzü oluşturamazsınız. Benzer şekilde, size tam olarak bu beceri ve bilgileri öğretebilecek kurslara kaydolmak için hangi iş rolünü hedeflediğinizi bilmeniz gerekir.

En İyi Çözüm Ortaklarıyla Çalışmaktayız...